SSL

Prispevki
13
Všečki
1
Hoj!

Je SSL must have v 2019? Imam par blog stil strani in mi gre že to na živce, da piše v brskalniku da stran ni secure.
Imate kak nasvet glede implementacije, da je ugodno in gladko izvedeno?

Marko

Prispevki
29
Všečki
7
Moje mnenje je, da za razne SEO bloge ni tako pomembno, čeprav so linki iz https mogoče nekoliko več vredni, za business strani skoraj nujno, za spletne trgovine pa 110% nujno.

Jaz sem preprosto prosil za SSL pri svojem hosting providerju, mislim, da je še developer spletne trgovine nekaj nastavitev poštimal. Zame zelo enostavno.

Prispevki
13
Všečki
1
Jaz sem preprosto prosil za SSL pri svojem hosting providerju, mislim, da je še developer spletne trgovine nekaj nastavitev poštimal. Zame zelo enostavno.
Hvala za odgovor!
Imaš še kaj več informacij glede same implementacije? Ponavadi se zadevo plača, vsaj kolikor vidim pri ponudnikih. Prav tako je na voljo nekaj različnih certifikatov.

Razmišljam, da preprosto izberem najcenejšega, samo da je zadeva "secure". Na straneh ne prihaja do nobenih resnih izmenjav podatkov, so le blog strani.

Marko

Prispevki
19
Všečki
4
Več ali manj imajo skoraj vsi hosting providerji Let's Encrypt SSL certifikat katerega lahko v nekaj klikih namestiš preko DirectAdmina, Pleska ali Cpanela. Sledji SSL je brezplačen in se avtomatsko obnovi na vsake tri mesece.

Prispevki
29
Všečki
7
Jaz imam nek certifikat, ki mi ga je dal hosting provider prvo leto zastonj, potem bo mislim da 13€ na leto. MIslim, da je Comodo. Moje mnenje je, da je čisto vseeno, kateri certifikat izbereš, samo da imaš zeleno ključavnico ob domeni, sploh če ni nekih podatkov.

Perun

SEO starešina
Prispevki
63
Všečki
48
Krepko vec kot polovica providerjev omogoca vklop SSL certifikata na klik. Pa tudi drugace je zdaj ze res veliko navodil za instalacijo zastonjskih Let's Encrypt certifikatov, tako da po moje je tistih ki bi potrebovali neke placljive certifikate manj kot 1%. Pa se v tem primeru je potem bolj smiselno kupiti prave "greenbar" certifikate (https://www.namecheap.com/security/ssl-certificates/comodo/ev.aspx), na katerih izdajatelj tudi preveri firmo kateri izdaja certifikat - ti so tudi edini, ki sploh imajo nek vsebinski pomen, vsi ostali le kodirajo promet ...

Zadnja Tema

Na vrhu